Lietuvos koučingo specialistų bendruomenė

Renginiai

Forumo naujienos

  • Nėra rodomų pranešimų.

Naujienos, anonsai

Metaforinės asociatyvinės kortos

Narių vertinimas:  / 1
Sudomino5 balai 

Kai draugė, pamačiusi mano nuotrauką, kurioje laikau asociatyvinę kortą, paklausė: „Kas čia per biuro Taro kortos?“, nusprendžiau, kad pats laikas plačiau parašyti apie metaforines asociatyvines kortas.
Metaforinės, asociatyvinės ar kartais dar projekcinėmis vadinamos kortos – tai nedideli kortos ar atviruko dydžio paveiksliukai, atvaizduojantys žmones bei jų sąveiką, gyvūnus, daiktus, gamtos peizažus, simbolius, įvairias abstrakcijas ar žodžius.
Tai koučingo specialisto, psichologo, psichoterapeuto ar mokymų vedančiojo naudojamas darbo instrumentas, padedantis klientui geriau pažinti save, plėsti savo sąmoningumo ribas, skatinantis kūrybiškumą, leidžiantis pasireikšti vaizduotei, ieškant atsakymų į rūpimus klausimus.

Yra daugybė įvairių darbo su kortomis būdų bei metodikų, tačiau visų jų esmė – klientui kylančios asociacijos, susijusios su kortoje matomu vaizdu. Darbo eigoje klientas pats iš kortų kaladės gali pasirinkti kortą, kuri, jo manymu, labiausiai atspindi jo dabartinę situaciją ar problemą. Arba, priklausomai nuo situacijos ir pasirinkto darbo metodo, klientui gali būti pasiūlyta ištraukti iš kaladės užverstą kortą ir tuomet atvertus ją, pasidalinti tuo, kokios asociacijos su jo paties gyvenimu jam kyla. Klientas dalinasi savo mintimis bei emocijomis ir tai tampa medžiaga tolimesniam kliento ir specialisto darbui. Svarbu pabrėžti, kad koučas neinterpretuoja kliento ištrauktų kortų, tai nėra būrimas ar ateities spėjimas. Reikšminga ir svarbu tai, ką korta, kaip stimuliacinė medžiaga, „iškelia“ pačiame žmoguje. Nėra teisingų ar klaidingų interpretacijų, kiekvienas asmuo kortai suteikia individualią reikšmę. Ta pati korta skirtinguose žmonėse gali sukelti pačias įvairiausias reakcijas, mintis, emocijas, asociacijas.
Daugeliui žmonių kortos palengvina atsivėrimą bei savęs atskleidimą. Jos leidžia per gana trumpą laiką pamatyti žmogų kamuojančių problemų esmę, suteikia galimybę pakankamai lengvai, tarsi žaidžiant, prisiliesti prie giluminių dalykų, vidinių išgyvenimų, prie vidinio savojo „Aš“. Kortos taip pat gali tapti puikiu pagalbininku racionaliems, logiškiems, mažai dėmesio emocijoms ir jausmams skiriantiems žmonėms.
Šiai dienai kortos yra plačiai naudojamos visame pasaulyje, pačiuose įvairiausiuose kontekstuose, ne tik pagalbos žmonėms srityje. Dažnai kortomis „žaidžia“ ir šeimos ar draugų rate, ar net darbo vakarėlio metu. Puikus pavyzdys jau daugeliui žinomas Points of You sukurtas „Sąmoningumo žaidimas“.
Jei susidomėjote, kviečiu išmėginti! Geriau vieną kartą patirti pačiam, nei kelis kartus perskaityti ar išgirsti.

Prisijungti su Facebook