Lietuvos koučingo specialistų bendruomenė

Renginiai

Forumo naujienos

  • Nėra rodomų pranešimų.

Naujienos, anonsai

Kas yra koučingas

Kas yra koučingas?

Koučingas kaip konsultavimo asmeniniais ir vadybos klausimais metodas atsirado daugiau nei prieš tris dešimtmečius. Koučingo atsiradimas siejamas su tokiais vardais, kaip Thomas J. Leonard, John Whitmore, Timothy Gallwey. Pirmiausia koučingas skiriamas aktyviems žmonėms, kurie jau kažko pasiekė ir siekia dar didesnių aukštumų. Koučingas yra nukreiptas į žmogaus asmeninio potencialo atskleidimą, išmokyti žmogų būti efektyvesniu, savarankiškai atrasti geriausius sprendimus. Keičiasi mus supantis pasaulis ir mes turime keistis kartu su juo. Efektyviausi tie sprendimai, kuriuos žmogus priima pats.


Koučingo konsultacijų sritys

Individualus ir komandinis koučingas.
Asmeniniai santykiai, profesiniai dalykiniai santykiai, tikslų iškėlimas ir jų pasiekimo būdai, asmeninio vystymosi krizių įveikimas, ribojančių įsitikinimų atskleidimas ir jų transformacija.

Koučingo specialisto vaidmuo

Koučingo specialisto pagrindiniai uždaviniai:

  • Suprasti kliento situaciją.
  • Padėti klientui suvokti ir įsisąmoninti, ko jis siekia.
  • Padėti klientui suprasti, kokia yra dabartinė jo situacija, kokie faktoriai ją įtakoja dabar ir gali nulemti ateityje.
  • Padėti klientui atrasti vidinius ir išorinius resursus, naujas galimybes bei sprenimus.
  • Skatinti klientą prisiimti atsakomybę už daromus pasirinkimus ir jų įgyvendinimą.


Koučingo konsultacijų tvarka ir sąlygos

Koučingo konsultacijos trukmė yra 1 – 1,5 val. Periodiškumas – kartą per savaitę. Konkrečiu atveju priklauso nuo kliento pasirinkimo. Konsultacijų skaičius priklauso nuo nagrinėjamų klausimų. Tai gali būti 3 – 5 susitikimai. Tačiau gali būti ir dešimt ar daugiau susitikimų.

Prisijungti su Facebook