Lietuvos koučingo specialistų bendruomenė

Renginiai

Forumo naujienos

  • Nėra rodomų pranešimų.

Naujienos, anonsai

Šeši baziniai emociniai žmogaus poreikiai

Narių vertinimas:  / 0
Sudomino5 balai 

Kodėl žmonės daro tai, ką daro? Kodėl vieni žmonės gali paaukoti gyvybę dėl kito, o kiti gali nužudyti dėl malonumo? Kokia jėga formuoja mūsų emocijas, veiksmus, savybes ir mūsų likimus?

Žinant savo bazinius poreikius yra lengviau tvarkytis su savo emocijomis, savo norais ir poreikiais. Mums pasidaro aiškiau, iš kur tie norai kyla ir ką su jais daryti.

Nors mes visi esame unikalūs, tačiau turime nervų sistemą, kuri veikia pagal tam tikrus principus. Mes kiekvienas turime šešis bazinius poreikius, kuriuos nuolat teigiamai arba neigiamai patenkinam.

Šeši baziniai poreikiai:

  • Užtikrintumas – poreikis saugumo, užtikrintumo ir patikimumo.
  • Įvairovė – poreikis pokyčių, naujovių ir iššūkių.
  • Svarbumas – poreikis jaustis pripažintu ir vertinamu.
  • Meilė ir ryšys – poreikis mylėti ir būti mylimam, taip pat noras jausti ryšį su kitais.
  • Augimas – noras augti, tobulėti ir vystytis, tiek asmenybę, tiek sielą,
  • Dalinimasis – poreikis duoti, padėti kitiems ir daryti pokyčius.

Žmogus turi atrasti, kuris poreikis yra svarbiausias jam, tuomet jis galės turėti daugiau harmonijos gyvenime ir santykiuose. Kiekvienas žmogus  pats pasąmoningai pasirenka, kuris poreikis yra svarbiausias ir turi savą poreikių seką. Tačiau keturi pirmi poreikiai atspindi mūsų asmenybę, o du paskutiniai (augimas ir dalinimasis) atspindi mūsų dvasinius poreikius.

Žinant savo bazinius poreikius yra lengviau tvarkytis su savo emocijomis, savo norais ir poreikiais. Mums pasidaro aiškiau, iš kur tie norai kyla ir ką su jais daryti. Poreikių supratimas taip pat labai padeda bendraujant su antrąja puse, nes kai suprantam, iš kur kyla partnerio nepasitenkinimas, tai mes žinome, kaip jį pašalinti. Tarkim, net moters ginčo pradėjimas gali būti iš įvairovės poreikio nepatenkinimo. Ji pasąmonėje žino, kad sukėlusi konfliktą gaus naujų emocijų, o tai prilygsta įvairovės poreikio patenkinimui. Tačiau jei vyras žinos, kad moteriai trūksta įvairovės, tai jis geriau tą poreikį galės patenkinti kitaip, pavyzdžiu nusiveždamas į naują vietą, patiriant kažką naujo drauge.

Kviečiu perskaityti ir susipažinti su šešiais baziniais emociniais poreikiais. Skaitydami pabandykite atrasti, kuris labiausiai apibūdina jus. O jei tai būtų sunku aš visada galiu jums padėti

Prisijungti su Facebook