Lietuvos koučingo specialistų bendruomenė

Forumo naujienos

Daugiau temų »

Naujienos, anonsai

Ką pasirinkti mentorių, koučingo specialistą, psichologą ar psichoterapeutą?

Narių vertinimas:  / 1

“Vienintelė kliūtis, kuri gali atsirasti tarp jūsų ir jūsų svajonės, yra kitų žmonių pagalbos stoka.” (Deividas Švarcas)

Ir tik nuo mūsų priklauso ar pagalbos ieškome, o radę - prisileidžiame.

Į ką kreiptis?

MENTORIŲ. Mentorystė tęstinis procesas, kurio metu labiau patyręs asmuo (mentorius) padeda augti ir siekti užsibrėžtų tikslų mažiau patirties toje srityje turinčiam žmogui. Tai labai dažna ugdymo forma organizacijose, tačiau taip pat naudinga ir už jos ribų. Mentorystės susitikimų metu iš mentoriaus gaunamas palaikymas, konkretūs patarimai, kryptingos užduotys.

Kada ir kaip pasirinkti mentorių? Kreipkis jei svarstai apie karjeros pokyčius, lyderystę, asmeninio verslo kūrimą ir pan. Oficialių mokslų mentoriai neturi baigti. Kiekvienas gali būti mentoriumi mažiau patyrusiam, tad čia rekomenduoju panagrinėti žmogaus pasiekimus ir patirtis, taip pat bent vieną kartą susitikti ir pasitikrinti, ar abiems norisi kartu dirbti toliau.

Skaityti daugiau...

Kaip išsklaidyti „miegančios gražuolės“ prakeiksmą

Narių vertinimas:  / 0

Yra kelios “Miegančios gražuolės” pasakos versijos. Pavyzdžiui, XVII amžiaus pradžioje italų didikas Džambatista Bazilė išleido savąją „Miegančiosios gražuolės“ versiją. Joje gražuolė Talija įsidūrė pirštą, užmigo, o kai atsibudo, sužinojo, kad yra ne tik vedusio karaliaus aistros objektu, bet ir dvynių motina. Skaitant pasaką, nepalieka įspūdis, jog visoje šių audringų įvykių sekoje,kurią išgyvena gražuolė Talija, ji pati išlieka kažkokia atsiribojusi ir pasyvi. Tarsi, ją pakėlė, o pažadinti užmiršo…
Ši gal kiek nejauki metafora iš pirmo žvilgsnio atrodo keistai. Tačiau toks – pasyviai atsiribojęs nuo asmeninio gyvenimo įvykių įvaizdis – labai dažnai sutinkamas klientų konsultacijų metu.
Paaiškinsiu savo mintį detaliau. Gimęs kūdikis privalo prisitaikyti ir išlikti toje realybėje, kuri jį supa ir kurioje jam tenka būti. Deja, labai dažnai ta realybė, kurią jam tenka ištirti, pažinti, išmokti joje išlikti būna toli gražu ne tokia jau saugi, draugiška ir lengvai suprantama. Joje gali būti juntama labai daug pavojų, nerimo, nesusipratimų ir priešiškumo. Pastovi dėmesio, saugumo, meilės, geranoriškumo ir gausos stoka palieka labai gilius pėdsakus žmogaus psichikoje, kurie įtakos ir suaugusio žmogaus gyvenimo kokybę.
Nepageidautinas nėštumas; aborto tikimybė; gili nuoskauda motinai ir/arba tėvui, kitiems artimiesiems; kiti bet kokią emocinę įkrovą turintys įvykiai ankstyvoje vaikystėje. Visi kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje patirti, išgyventi įvykiai įsirėžia giliai atmintyje, nes jie ten ir tada – žmogaus gyvenimo pačioje pradžioje – visi buvo labai svarbūs ir reikšmingi, nes pirmi!

Skaityti daugiau...

Kaip išlaisvinti vidinį vertės jausmą?

Narių vertinimas:  / 0
Žengdamos moteriško sąmoningumo keliu visos ilgimės tos vidinės jėgos, kuri mus sustiprintų, taptų tvirtu pagrindu kasdienybėje, teiktų ramią užuovėją permainų laikais. Taip anksčiau ar vėliau mes iškeliame savivertės klausimą ir ieškome atsakymo į jį. 
 

Intuityviai visos viduje nutuokiame, kad  „mažai kas mus sustiprina labiau, nei savosios vertės pajautimas“ (rašytoja Caroline Myss). Moteriškumo psichologės Alenkos Rebulos teigimu, tik tvirtas savivertės jausmas moterį išties nuramina, sutaiko su savimi ir pasauliu.  Šį straipsnį skiriu visoms, ieškančioms būdų stiprinti savo vertės pajautimą. Jame pateikiu veiksmingą praktiką su detalia jos atlikimo instrukcija, kad visos norinčiosios jau šiandien pat galėtų patirti savęs lavinimo grožį ir galią.

Savivertė (kaip, beje, ir mes pačios) nuausta iš galybės spalvų ir atspalvių, susipinančių į vieną bendrą jausmų/minčių/nuostatų vaivorykštę. Ji išreiškia vidinę moters poziciją savo pačios atžvilgiu. Savivertei yra būdinga kisti, ji yra ugdoma ir priklauso nuo to, kiek šiltai ir giedrai mes gebame žvelgti į savo charakterį, gebėjimus, norus, patirtį, poreikius ir visą kitą, iš ko susideda mūsų AŠ. Šis šiltų ir palankių jausmų sau pozicijos stiprinimas yra procesas, turintis savą dinamiką ir daugybę galimybių jį paveikti trokštama linkme.

Šiandien aš noriu pristatyti jums veiksmingą saviugdos būdą, padėdantį stiprinti vidinį vertės pajautimą ir įpinti į jį naujų šviesių atspalvių, - DĖKINGUMĄ SAU.

Skaityti daugiau...

Apie viešojo kalbėjimo gėdą. Kaip sau padėti?

Narių vertinimas:  / 0

Kai pasakome kalbą, kaip lengvai žiūrime jos vaizdo ar garso įrašą?

Viešasis kalbėjimas yra rizikingas, nes jei norime būti sėkmingais kalbėtojais, turime sau leisti su auditorija užmegzti kontaktą, būti prieinamais, pažeidžiamais. Tik taip rizikuodami galime gauti ir stiprų pozityvų įvertinimą. Tačiau tai įmanoma tik tada, kai patys pajusime, jog esame pakankamai geri – tik tada tai galime ne tik išgirsti, bet ir priimti. Dažnas mintyse sakome: „Noriu sakyti tokias kalbas, kad įkvėpčiau pasaulį keistis, noriu užsiimti prasminga veikla, noriu, kad apie mano idėją sužinotų visa Lietuva…, bet esu beviltiškas.“

„Taip, tai tiesa. Toks ir esi! Esi beviltiškas žmogus,“ – atsako mums Gėda.

Aš esu jutusi gėdos jausmą. Tu tikriausiai taip pat. Visi kartais susigėstame – ir tai normalu. Bet jei jaučiame, kad gėda trukdo daryti tai, ką norime ir jaustis puikiai – metas pagalvoti, kokie įsitikinimai ar patirtys tai skatina ir visa tai keisti.

Skaityti daugiau...

Pradėkime nuo meilės sau.

Narių vertinimas:  / 0

Labai sudėtinga daryti bet kokį pokytį jei nemyli savęs.

Man tai gyvybiškai svarbi būsena ir procesas. Ir tikiu, kad tai yra puiki kelio pradžia link stipresnių pilnatvės, laimės jausmų. Kas įdomiausia - beveik kiekvienas mano sutiktas žmogus stokoja meilės sau. Pavyzdžiui: dirba darbą, kuriame jaučiasi labai laimingas, bet šeimoje jaučia daug įtampos. Viskas priklauso nuo mūsų pačių, nuo požiūrio ir veiksmų, kurių imamės - tad kodėl neleidžiame savęs mylėti stipriau? Kodėl patikim, kad jei nori kiekvieną dieną būti laimingesne - turi sunkiai ir stipriai dėl to dirbti? O gal tik pakanka labiau save mylėti?

Norint patirti tikrą meilę sau - neužtenka mylėti vienos savo dalies, ar veiklos, turi priimti visą save. Tokį, koks esi.

Skaityti daugiau...

Metaforinės asociatyvinės kortos

Narių vertinimas:  / 1

Kai draugė, pamačiusi mano nuotrauką, kurioje laikau asociatyvinę kortą, paklausė: „Kas čia per biuro Taro kortos?“, nusprendžiau, kad pats laikas plačiau parašyti apie metaforines asociatyvines kortas.
Metaforinės, asociatyvinės ar kartais dar projekcinėmis vadinamos kortos – tai nedideli kortos ar atviruko dydžio paveiksliukai, atvaizduojantys žmones bei jų sąveiką, gyvūnus, daiktus, gamtos peizažus, simbolius, įvairias abstrakcijas ar žodžius.
Tai koučingo specialisto, psichologo, psichoterapeuto ar mokymų vedančiojo naudojamas darbo instrumentas, padedantis klientui geriau pažinti save, plėsti savo sąmoningumo ribas, skatinantis kūrybiškumą, leidžiantis pasireikšti vaizduotei, ieškant atsakymų į rūpimus klausimus.

Skaityti daugiau...

Klausimai koučingo sesijoje

Narių vertinimas:  / 5

Klausimai koučingo sesijoje

Vienas iš koučingo apibrėžimų teigia, kad koučingas tai – menas užduoti klausimus.

Ir iš tiesų – klausimai yra vienas efektyviausių koučingo instrumentų. Klausimų pagalba mes skatiname kliento sąmoningumą, padedame jam rasti sprendimus kebliose situacijose, suteikiame galimybę pasirinkti efektyvius būdus savo tikslų pasiekimui. Tai leidžia žmonėms siekti apčiuopiamų rezultatų, greitai tobulėti, kaupti pozityvią patirtį, didina pasitikėjimą savo jėgomis.

Keturi pagrindiniai koučingo klausimai

Jei kalbame apie tikslų pasiekimą, kas koučinge yra viena iš dažniausių užklausų, tai yra keturi pagrindiniai klausimai, į kuriuos klientas turi atsakyti.

  1. Ko tu nori?
  2. Kodėl tau tai yra svarbu?
  3. Kaip tu suprasi, kad tu jau pasiekei tai?
  4. Kaip tu gali tai pasiekti?

Skaityti daugiau...

Asertyvumas

Narių vertinimas:  / 1

Dažniausiai klientai kreipaisi norėdami  rasti atsakymus, kurie pakeistų situaciją. Tačiau labai dažnai jiems tenka pripažinti sau, jog jie patys komunikuodami su savimi ir kitais nėra efetvyvūs. O jeigu dar užklausi apie įparstus elgesio modelius, bendravimo kriterijus ir prioritetų struktūrą ( žinoma ne tokiais "baisiais" žodžiais aš jų apie tai klausinėju) labai dažnai susiduri su visiškai "neartais dirvonais" toje srityje. Todėl visų pirmą aš juos supažindinu su terminu ASERTYVUMAS.

Terminas „Asertyvumas“ kilęs iš angliško veiksmažodžio to assert – reiškia, teigti, pareikšti savo nuomonę. Iš esmės tai reiškia gebėjimą efektyviai komunikuoti su bet kuo bet kur, siekiant savo tikslų ir tuo pačiu išsaugant savo savivertę ir pagarbą kito žmogaus nuomonei.
Psichologijoje asertyvumas yra kaip priešprieša agresijai ir manipuliacijai iš vienos pusės ir pasyvumui iš kitos pusės.

Skaityti daugiau...

Tikslai gyvenime: kodėl svarbu juos nusistatyti ir kaip tai padaryti

Narių vertinimas:  / 1

Jei žmogus turi aiškų įsivaizdavimą ko jis nori, aiškius tikslus, tai jų pasiekimo procesas jau paleistas, nes mūsų smegenys yra kaip kibernetinis mechanizmas.

Kai tik žmogui aiškus jo tikslas, ir jis kongruentiškai nori jį įgyvendinti, smegenys pradeda organizuoti elgesį taip, kad tikslas būtų pasiektas. Žmogus pradeda keliauti tikslo link.

Vizijos išgelbėjo gyvybes

1953 metais vienas Rytų universiteto (JAV) studentas parašė diplominį darbą, skirtą tikslų kėlimui. Išaiškėjo, kad tik 3 procentai jo apklaustų kurso draugų turi susirašę tikslus visam gyvenimui. Praėjus 20-čiai metų, kitas to paties universiteto studentas nutarė pratęsti šį darbą. Jis susisiekė su 1953 metais apklaustaisiais ir išsiaiškino, kad tie 3 proc. žmonių, kurie turėjo tikslus, uždirba daugiau, nei visi kiti kartu sudėjus. (R. Dilts)

Skaityti daugiau...

Kaip atrasti antrą pusę

Narių vertinimas:  / 1

Šiandien žiūrėjau kokios frazės google paieškoje buvo populiariausios 2014 metai, tarp vartotojų iš Lietuvos. Tarp labiausia ieškomų klausimų buvo: kaip susirasti merginą? Kaip susirasti vaikiną? kaip suvilioti vaikiną? Kaip suvilioti merginą?

Natūralu, kad santykių tema visada buvo ir bus viena aktualiausių. Aš sutinku, mums visiems svarbu šalia turėti artimą ir mylimą žmogų. Aišku gerai, kad visiškai netrūksta patarimų kaip tai padaryti. Savo ruožtu noriu pasidalinti tais pastebėjimais, kurie man atrodo patys teisingiausi. Visų pirma, norint kažkam patikti, nesivaikykite netikrų įvaizdžių ar svetimų stereotipų.

Skaityti daugiau...

Prisijungti su Facebook