Lietuvos koučingo specialistų bendruomenė

Renginiai

Forumo naujienos

  • Nėra rodomų pranešimų.

Naujienos, anonsai

Paimk šiuos sulaužytus sparnus

Narių vertinimas:  / 1
Sudomino5 balai 

 

 

„Paimk šiuos sulaužytus sparnus“, režisieriaus ir buvusio psichoterapeuto Danielio Macklerio pilnametražis dokumentinis filmas, parodo, kad žmonės gali visiškai išgyti nuo šizofrenijos nevartodami psichotropinių vaistų. Pasak daugumos dirbančiųjų psichikos sveikatos srityje ir, aišku, pasak farmacinės industrijos, tai neįmanoma. Filme dėmesys nukreiptas į dviejų nuo sunkios šizofrenijos išgijusių moterų – mano herojų – gyvenimus.
Filme atsekama, kad jų šizofrenijos šaknys yra jų vaikystėje, ir smulkiai nupasakojama jų sėkminga psichoterapija su talentingais klinicistais.

Primoji moteris yra Joanne‘a Greenberg (visiškai išgijusi jau daugiau nei 50 metų), bestselerio „I Never Promised You a Rose Garden“ autorė. Antroji – Catherine‘a Penney (visiškai išgijusi jau daugiau nei 30 metų), psichikos sveikatos slaugytoja Kalifornijoje, kurios išgijimo istoriją užrašė jos terapeutas, medicinos daktaras Danielis Dormanas, knygoje „Dante’s Cure: A Journey Out of Madness“. 
Jų gyvenimo istorijos yra persipynusios su interviu su didžiuliais išgijimo nuo šizofrenijos srities ekspertais: medicinos daktaru Peteriu Bregginu (knygos „Toxic Psychiatry“ autoriumi), Robertu Whitakeriu (žurnalistu, „Mad in America“ ir „Anatomy of an Epidemic“ autoriumi) ir dr. Bertramu Karonu („Psychotherapy of Schizophrenia: Treatment of Choice“ autoriumi). Filme taip pat matyti ištraukų iš daugiau nei 100 interviu su nepažįstamais žmonėmis, kurie buvo nufilmuoti Niujorke esančiame Vašingtono aikštės parke ir pasidalino savo mintimis apie šizofreniją. Filmas titruotas 19 kalbų.
Šaltinis: http://wildtruth.net/dvdsub/lt/sparnus/ 

Prisijungti su Facebook